Zarabianie na fotografii – banki zdjęć

Każdy fotograf marzy o tym, by finalnie znaleźć się na takim etapie w swoim zawodowym życiu, które pozwala realizować zlecenia i nie martwić się zbytnio finansami.

Droga niemal każdego fotografa zdecydowanie nie jest usłana różami. Jest wyboista, pełna wątpliwości i zastanawiania się, czy w kolejnym miesiącu również będą lukratywne zlecenia. Banki zdjęć to doskonałe rozwiązanie dla osób cierpliwych, które pragną zbudować sobie nowe źródło zarobku, które będzie ściśle związane z ich codzienną pracą. Zdjęcia stockowe wykorzystywane są niemal wszędzie. Każdy w obecnych czasach potrzebuje szaty graficznej i odpowiedniej oprawy. Potrzebuje jej właściciel sklepu internetowego, blogerzy, influencerzy i znane firmy. Przygotowanie zdjęć na strony typu ShutterStock to zadanie dla wytrwałych. Wszystkie platformy będące pośrednikiem między fotografem a kupującym podchodzą do prac bardzo restrykcyjnie.

Liczy się przede wszystkim techniczna doskonałość oraz interesujący obraz, który może mieć potencjał sprzedażowy. Tworzenie stockowych zdjęć jest zatem dobrym ćwiczeniem na dopracowywanie kompozycji, ale również tworzenie technicznych majstersztyków.

Warto jednak spróbować, ponieważ zbudowanie solidnego portfolio, które regularnie będzie uzupełniane gwarantuje doskonały dochód pasywny.

1 thought on “Zarabianie na fotografii – banki zdjęć

  1. Swojego czasu wrzucałem zdjęcia do banków zdjęć. Dorobiłem kilka stówek miesięcznie do wypłaty.

Comments are closed.