Jak pracują fotografowie ślubni?

Fotograf ślubny jest jedną z kluczowych i ważniejszych osób na każdym ślubie i weselu. Bez niego nie powstałyby przecież najwspanialsze i najbardziej wartościowe pamiątki z tych jakże ważnych wydarzeń, czyli zdjęcia, dzięki którym zawsze można powrócić do różnych miłych chwil z przeszłości.

Aby jednak tak rzeczywiście się stało i efekt prac był bardzo dobry, fotograf na ślub musi pokazać się nie tylko od strony artystycznej, ale musi też wejść w rolę świetnego reportera. Powinien bacznie czuwać nad przebiegiem wydarzenia.

Musi być doskonałym obserwatorem, który zawsze będzie w stanie dostrzec różnego rodzaju niuanse i szczegóły, warte tego, by uwiecznić je trwale na zdjęciach. Fotografowie towarzyszą parze młodej i jej gościom w najróżniejszych chwilach. Z tego powodu muszą być też dyskretni i wręcz niezauważalni. Powinni zachowywać się tak, jak gdyby na weselu czy ślubie wcale ich nie było. Dzięki temu nikt nie będzie sztucznie ustawiać się do zdjęć, a dzięki temu same zdjęcia wyjdą naturalnie i wprost przepięknie.

Mimo wszystko nie da się sprawić, by fotograf na wesele był na tym weselu kompletnie niewidoczny i niedostrzegalny dla innych. Z tego względu musi być on przynajmniej taką osobą, która nie będzie wprawiać gości w zakłopotanie, a wręcz sprawi, że nabiorą oni odrobiny dystansu i luzu, dzięki czemu będą zachowywać się swobodnie, koniec końców totalnie tracąc zainteresowanie aparatem. Inaczej fotograf zachowa się na ustawianych zdjęciach. Będzie musiał nierzadko rozbawić swoich modeli albo jakoś wywołać na ich twarzach uśmiech lub poprosić ich o zachowanie powagi, gdy tego będzie wymagać konkretne ujęcie.

Ogólnie rzecz biorąc fotograf na ślub powinien być osobą towarzyską i kontaktową. Nieśmiałości w tym zawodzie nie da się niestety nadrobić nawet doskonałym warsztatem. W niektórych zawodach pewne cechy osobowości są po prostu wskazane i niezastąpione.

1 thought on “Jak pracują fotografowie ślubni?

  1. Spoko praca. Nie można się nudzić w takiej pracy i istnieje możliwość poznania dużej ilości ludzi, klienci sami się zgłaszają.

Comments are closed.