Planowanie wakacji w Czechach – Co warto tam zwiedzić?

Planujesz wybrać się na takową wycieczkę do Czech? Do naszego sąsiada, ale nie wiesz, co warto, zwiedzić w tym kraju? To nie dobrze, ale nie martw, się ten ów artykuł przedstawi, Ci parę miejsc, które warto zaznaczyć w podróży do naszego sąsiada!

Praga

Stolica owego kraju, przez mnóstwo osób nazywana jako sercem Europy. Jest to jedno z najpiękniejszych miast na świecie, wiedzieliście o tym? Jego architektura jest, wręcz przepiękna i wspaniała. W owej Pradze należy zwiedzić w pierwszej kolejności zamek na Hradczanach, który jest uznawany za największy zamek na świecie pod względem jego wielkości. Most Karola to najlepiej odwiedzanym miejscem, a w szczególności późnym wieczorem, gdy w ciągu dnia spotykamy tam naprawdę ogromne tłumy.

Czeska Szwajcaria

Idealna prawdziwa baśniowa owa kraina. Największą jego atrakcją i chyba najbardziej imponującą w tym wszystkim jest Pravicicka Brana dlaczego? Dlatego, że ma ona aż 26 metrów wysokości. Kolejną ową ciekawą atrakcją będzie bazaltowe organy, zwane też Pańską Skałą. Bazalty mogą osiągnąć aż do 12 metrów.

Kromlov

Przyciągające wzrokowo zatrzymuje w czasie miasteczko, gdzie w samym centrum owego miasteczka możemy zgubić się w owym plątaninie urokliwych uliczek z brókowanymi drogami, a też z pięknymi kamienicami.

Skalne miasto

Ów miasto to istny labirynt kamiennych rzeźb, które zostały wytworzone przez fantastyczną naturą. W owej praktyce są to dwa oddalone od siebie o zaledwie kilka kilometrów od owego miasta skalnego.

Loket

Malownicze miasteczko położone i otoczone rzeką z trzech stron. Znajduje się w zakolu rzeki Ohrzy Loket, posiada on też swój zamek, który był ulubiony zamek przez cesarza rzymskiego a też króla czeskiego Karola IV.

Czeski Raj

Można skusić się o owo stwierdzenie, że to określenie owego całego kraju, ale jednak to region turystyczny słynący z formacji przyrodniczych, ponadto historyczne zamki i pałaców. Obecna łączna cała powierzchnia całego Czeskiego Jaru to prawie 1400 km2. Jego obszar to wyjątkowy jest przez jego względną naturę.

To nie tylko to miejsce warto odwiedzić u naszych Czeskich sąsiadów, ale te miejsca zostały wybrane na podstawie opinii osób, które były w owych miejscach i uznały je za najlepsze miejsca, do odwiedzenia.